Išgyvenimas gamtoje
(Virvės, mazgai, būsto įsirengimas, taisyklingas ir efektyvus įrankių naudojimas, laužo kūrimas sudėtingomis oro sąlygomis, medienos savybės ir ypatybės, miško gėrybių rinkimas ir kita)
Mokysimės praktiškai naudotis įrankiais – kirviais, pjūklais, peiliais, taip pat išmoksime rišti mazgus bei juos panaudosime tempdami tentą nuo lietaus ir vėjo. Giliau susipažinsime su miško medžių savybėmis, pasirinksime tinkamą medieną laužo kūrimo pradžiai, stovyklavimo įrenginiams gaminti (trikojis, indauja ir t.t). Kursime ugnį skiltuvu ir titnagu, pasidalinsime patarimais kaip išsirinkti tinkamiausią vietą paprastam ir konfortiškam stovyklavimui gamtoje, atskleisime ne vieną praktišką triuką kaip lengvai pasinaudoti savo įgūdžiais ir tam tikrais miško resursais, kad susikurtumėte puikią vietelę.
Žaidimai ugdantys vikrumą, greitį, ištvermę, skatinantys mąstyti
Genčių susibūrimas – išbandymai, kuriose bus patikrinta kokių įgūdžių pasisėmė dalyviai. Genčių lauks įvairios loginės ir interaktyvios užduotys bei mįslės, kurių metu reikės pasitelkti tiek fantaziją tiek komandinį darbą bei apsukrumą, o kartais ir fizines savybes.
Rungsimės žaidimuose, kuriuos kadaise žaidė mūsų protėviai, kad įgytų jiems reikiamų savybių: vikrumo, ištvermės, pusiausvyros ir aplinkos pajautimo. Atlikdami užduotis pasinersime į savo pajučių pasaulį ir jame rasime jėgų, kurių mums taip reikia kasdieninėms pergalėms.
(Muštukas, vilkas, ieties mėtymas į taikinius, karalius (viking cube), genys, buomas, kūlgrinda ir kiti)
Senoviniai amatai
(Rankų darbo gaminiai iš odos ir medienos)
Papasakosime trumpą teoriją susietą su amatu ir jo svarba, supažindinsime su pagrindinėmis odos siuvimo, medienos dirbimo miško sąlygomis ir taikymo savybėmis. Parodysim kaip daryti tam tikrus gaminius (kapšai, apyrankės, dėklai, pakabukai, šaukštai, mentelės, dubenėliai ir t.t) jeigu bus noro patys pamėginsim pasidaryt norimus dirbinius.
Senovės baltų gyvensena
(Papročiai ir dainos, istorinės žinios apie protėvius)
Papasakosime kuo ypatingos buvo baltų gentys, supažindinsim su įdomiais faktais apie jas. Diskutuosime apie senasias tradicijas, papročius, pabandysime kartu padainuoti keletą karo dainų, parodysime bei leisime pačiupinėti buities daiktus, įrankius bei ginklus, kuriuos kadaise nešiojo ir turėjo mūsų protėviai. Vakare – visų grupių susibūrimas, ritualinės apeigos prie laužo, improvizuoti patrepsėjimai ir padainavimai.